Çıkmayan candan ümit kesilmez diye bir mektup yazdım

Eylül 27, 2010

Merhabalar,

Bu mektubu okuyor olma sebebiniz sosyal inovasyon, sosyal girişimcilik ve artı değer yaratmak ile ilgilenmeniz.

Ben Ayşegül Güzel. Son 20 aydır bir sosyal inovasyon projesi üzerine çalışmakta ve ekonomik ve sosyal fayda sağlayan kendi şirketimi kurmaya çabalamaktayım. Bu proje sebebi ile INSEAD-ISEP’in Singapur’da gerçekleşecek bir haftalık sosyal girişimcilik programına katılmaya yarı burslu olarak hak kazanmış bulunuyorum. Ancak programa katılabilmek için finansal açıdan desteğe ihtiyacım var, karşılığında da bu program sonrası tecrübelerimi paylaşmak için bir eğitim verebileceğimi, böylelikle bir kazan-kazan ilişkisi yaratabileceğimizi düşündüm. Ancak öncelikle kendimden, projemden ve ihtiyacım olan finansal destekten bahsedeyim.

2005 Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümü mezunuyum. Okul sonrası Youth Republic gençlik pazarlama ajansında stratejik planlama görevini üstlendikten sonra, Barselona’da bulunan Mango genel merkezde 4 ülke 44 mağazanın ürün müdürü olarak ardından da yine bir inovasyon danışmanlık firmasında stratejik danışman olarak çalıştım. Sosyal inovasyon ve sosyal değişime olan ilgimin, girişimci kişiliğim ile birleşmesi sonucu, son 20 aydır üzerinde çalıştığım iş fikrimi hayata geçirmeye çabalıyor ve hayallerimi gerçekleştirmek için İstanbul’a dönmüş bulunuyorum.

Projem Zumbara (Zaman Kumbarası) olarak adlandırdığım, para yerine zamanın kullanıldığı yenilikçi bir paylaşım platformu. Alternatif bir ekonomi olan zaman bankası sistemi ile sosyal bir ağın(internet) birleşmesinden oluşan bu sistem; kişiler arasında paylaşımı, ilişkiyi ve güveni artırmayı hedeflemekte. Şu ana kadar E-tohum 2010’da ilk kırka kalan proje farklı yatırımcılardan ilgi görmeyi başardı ve bu anlamda görüşmeler devam etmekte. Aynı zamanda bu proje sayesinde sosyal değişim yaratmaya çabalayan insanların bir araya geleceği YES Organization’ın düzenlediği Middle East Jam Fest ve INSEAD-ISEP sosyal girişimcilik programına katılmaya hak kazandım.

Finansal destek ile ilgili olarak INSEAD-ISEP sosyal girişimcilik programına katılım ücreti 2800 €. 1200€’luk aldığım burs dışında 1600 € katılım ücreti, yol ve kalacak yer masrafı dâhil 3000-4000€ civarında bir finansal desteğe ihtiyacım var.

Kişisel başvuruların değerlendirildiği ve her kişi/projenin kabul alamadığı bu programa sosyal girişimciliğin yeni bilinir hale geldiği Türkiye’den katılmak istemekte ve öğrendiklerimi sadece kendi projemi iyileştirmek için değil başka projeleri, kişileri ve hayatları da olumlu etkileyebilmek için paylaşmak istemekteyim. Bu nedenle bu programa katılabilmek için desteklerinizi talep etmekteyim.

Teşekkürler,

Sevgiler,

Ayşegül Güzel

aysegulguzel@zumbara.com

zumbara.com, zumbara.wordpress.com, facebook.com/zumbara, twitter.com/zumbaradan

Reklamlar

4 Responses to “Çıkmayan candan ümit kesilmez diye bir mektup yazdım”


  1. umarım yolun açık olur ve gerekli desteği alırsın izninle yazını paylaşıyorum. Bol dua ve şans yanında olsun. Sevgiler.


  2. hoş bir yazı olmuş teşekkürler


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: