Bahar Geldi, Sosyal Girişimcilik Etkinlikleri Arttı

Nisan 20, 2010

Son haftalarda sosyal girşimcilik alanında çeşitli etkinlikler gerçekleşti. Ne yazık ki  hiç birisine katılamamış olsam da, diğer katılanlardan veya internetten neler olup bittiğini takip etmeye çalışıyorum.

İstanbul’da peş peşe iki Sosyal Girişimcilik Konferansı yer aldı.İlki 31 Mart’da Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV), ve British Council işbirliği ile, ikincisi ise 10 Nisan’da Boğaziçi Üniversitesinde SOGLA tarafından düzenlendi. Yurt dışında olmamdan dolayı ikisini de kaçırdım. Ancak katılan bir arkadaşım tarafından bloga özel bir özet gelmesi muhtemel!

The Skoll Center for Social Entrepreneurship, Skoll Foundation ve Oxford Üniversitesi’nin ortak olarak düzenlediği Skoll World Forum 14-16 Nisan arasında gerçekleşti. “Catalysing Colloboration for Large Scale Change (Büyük Ölçekli Değişim için İşbirliğini Artırmak)” üzerine bir çok konuşma, tartışma ve networking yapılan forumun detayları için kendi sayfasındaki videoları, #SWF10 hashtagli tweetleri ve Social Edge blogundaki son tartışmaları takip etmenizi öneririm. Bir fikir edinmeniz için ilk günün öne çıkan noktalarını içeren videoyu aşağıda bulabilirsiniz:

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: